DISTRIKTETS PIMPELVERKSAMHET
DM LAndsjön 2014-02-02
DM 1
2014-02-02
Landsjön Arr: Habo SFK
HERRSENIOR FÖRENING VIKT
1. Nicklas Sewing Tenhult SFK 5804
2. Andreas Johansson Forserum SFK 5638
3. Tommy Johansson FK Huskvarna 5580
4. Göran Larsson FK Fenan 5020
5. Alexander Björkman Forserum SFK 4934
6. Mats Aronsson Eksjö FK 4040
7. Tomas Stenvall Tenhult SFK 3534
8. Nadu Preducic´ Forserum SFK 3288
9. Jari Oksanen Forserum SFK 2870
10. Alexander Radojicic Tenhult SFK 2540
11. Harri Halme Fk Fenan 2538
12. Joakim Karlsson Habo SFK 2394
13. Kent Adell Malexander SFK 2288 ej DM
14. Glenn Juthe Svensson Forserum SFK 2270
15. Fredrik Karlsson Tenhult SFK 2232
16. Jan Backe Höglandsfiskarna 2196
17. Henrik Björkman Forserum SFK 2088
18. Jonas Back Forserum SFK 1924
19. Per - Ola Svensson Forserum SFK 1860
20. No namn no name 1838
21. Stefan Wängstre Habo SFK 1794
22. Fredrik Malm Forserum SFK 1704
23. Peter Svensson Tenhult SFK 1550
24. Peter Rosén Habo SFK 1530
25. Urban Isegren Forserum SFK 1460
26. Lennart Johansson Forserum SFK 1426
27. Mikael Wiberg Forserum SFK 1418
28. Lars Lind Höglandsfiskarna 1184
29. Christer Pantzar Höglandsfiskarna 1084
30. Joacim Svensson Tenhult SFK 1060
31. Kim Preducic´  Forserum SFK 830
32. Erik Albrechtsen Tranås SF 822
33. Niklas Bardh Ind. Medlem 698
34. Mikael Karlsson Habo SFK 602
35. Anders Karlsson Eksjö FK 594
36. Simon Lago Tenhult SFK 544
HERRVETERAN
1. Bengt Bäckstrand Tenhult SFK 4538
2. Pelle Ernsth Forserum SFK 2662
3. Weine Stridh Eksjö FK 2204
4. Reijo Anttila Tenhult SFK 1694
5. Lennart Lilja Nässjö SFK 1638
6. Alf Johansson Tenhult SFK 1324
7. Anders Andersson Tenhult SFK 1144
8. Lars-Åke Johansson Forserum SFK 862
9. Anders Olsson Höglandsfiskarna 782
ÄLDRE HERRVETERAN
1. Arnold Blomqvist Jönköping SFK 4160
2. Stig Dolk Eksjö FK 3070
3. Berno Florin Habo SFK 2362
4. Arne Andersson Tenhult SFK 2194
5. Neo Olsson Höglandsfiskarna 1782
6. Roland Eriksson Habo SFK 1762
7. Jonne Hagström Jönköping SFK 1634
8. Folke Karlsson Tenhult SFK 1326
9. Dieter Stegh Jönköping SFK 1266
10. Sven-Åke Hagenklint Forserum SFK 1198
11. Kent Sevén Eksjö FK 916
12. Bernt Bernhardsson Tenhult SFK 758
13. Jan Augustsson Tenhult SFK 648
14. Rolf Carlsson Nässjö SFK 624
15. Ingemar Andersson Forserum SFK 208
ÄLDRE HERRJUNIOR
1. William Toepfer Habo SFK 5330
2. Lukas Toepfer Habo SFK 1138
DAMVETERAN
1. Lilian Johansson Forserum SFK 2326
2. Pia Kråvall Tenhult SFK 2068
3. Britt Bloom Tenhult SFK 1046
ÄLDRE DAMVETERAN
1. Sonja Karlsson Tenhult SFK 2004
2. Astrid Persson Aneby SFK 448
ÄLDRE DAMJUNIOR
1. Katherine Olsson Aneby SFK 1386
LAGTÄVLING
Herr Senior
1. Tenhult SFK 11626
2. Forserum SFK 2 10752
3.  Forserum SFK 1 10692
4. Forserum SFK 3 8406
5. Habo SFK 6320
6. Eksjö FK 4634
7. Höglandsfiskarna 4464
Herrveteran
1. Eksjö FK 6190
2. Forserum SFK 6046
3. Höglandsfiskarna 2564
Äldre Herrveteran
1. Jönköping SFK 9382
2. Tenhult SFK 4926
Damveteran
1. Tenhult SFK 7444
Detta är pimpel

Tävlingskommittén bjuder på fiske för både proffs och den som vill tävla enbart med sig själv. Möjlighet att prova på nya fiskevatten. Det viktiga är att man kommer ut i friska luften, kopplar av och kommer ifrån vardagen en stund. Prova gärna att vara med på en pimpeltävling i vinter.

Tävlingsregler i korthet:

För att få deltaga i Distriktets tävlingar måste du vara medlem i Sportfiskarna. Medlemsnummer i Sportfiskarna skall fyllas i på startkortet. Isdubbar skall medföras och bäras väl synligt runt halsen. Fiskeförbud råder för tävlingsdeltagare 10 dagar före tävling på aktuell tävlingssjö. Avståndet mellan fiskare får ej vara mindre än fem meter, detta gäller även egna lagmedlemmar. Mobiltelefon får användas av tävlande. All fångad fisk skall omedelbart avlivas och tas med in från isen, alternativt återutsättas levande i fångsthålet. Endast abborre räknas. Absolut ingen fisk får lämnas kvar på isen. Startkort skall lämnas in av alla startande.

VILL DU HA EN KOMPLETT RESULTATLISTA FRÅN VINTERNS DM-TÄVLINGAR HEM I DIN MAILBOX?

BESTÄLL DEN PÅ

sportfiskarna.f-lan@swipnet.se

Slutresultat DM serie Pimpel 2013
Sportfiskarna Jönköping
Sammanställning DM-serie Pimpel
2013
15% till SM 6 st
Plac Plac Plac Totalt
Hsen Namn Medl.nr Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Stefan Wängstre   1393727 Habo SFK   1 5 2 3  
2 Fredrik Malm   225856 Forserum SFK   19 3 1 4  
3 Tommy Johansson     FK Huskvarna   3 4 6 7  
4 Andreas Johansson     Forserum SFK   2 11 7 9  
5 Lennart Lilja   206795 Nässjö SFK   10 9 3 12  
6 Mikael Karlsson   230980 Habo SFK   8 16 4 12  
7 Joakim Karlsson   238575 Habo SFK   5 20 9 14  
8 Mats Aronsson   17652 Eksjö FK   21 1 15 16  
9 Jonas Back     Forserum SFK   14 10 8 18  
10 Peter Rosén   1037449 Habo SFK   11 8 11 19  
11 Jari Oksanen   103131 Njudungsfiskarna   28 6 14 20  
12 Jonas Windell   1394097 FK Huskvarna   9 12 18 21  
13 Nadu Preducic´   39630 Njudungsfiskarna   31 2 19 22  
14 Alexander Björkman   222075 Forserum SFK   15 7 21 22  
15 Lennart Johansson     Forserum SFK   13   13 26  
16 Christer Pantzar     Höglandsfiskarna   12 15   27  
17 Kennert Edberg     Forserum SFK   6 23 22 28  
18 Mikael Wiberg     Aneby SFK 23 13 16 29  
19 Anders Karlsson   97067 Njudungsfiskarna   20 27 10 30  
20 Alexander Radojicic     Tenhult SFK    18 17   35 3594
21 Nicklas Bardh     Njudungsfiskarna   32 18 17 35 3062
22 Peter Svensson   239555 Tenhult SFK   29 26 12 38  
23 Nicklas Sewing     Tenhult SFK   24 14   38  
24 Henrik Björkman   213788 Forserum SFK   17 21   38  
25 Kim Preducic´     Njudungsfiskarna   22 22   44  
26 Christer Larsson     Höglandsfiskarna   27 28 20 47  
27 Janne Laago   1817709-0 Tenhult SFK   33 24   57  
28 Fredrik Ahlberg   113876 Eksjö FK   4     4  
29 Göran Larsson     FK Fenan       5 5  
30 Lars Lind     Höglandsfiskarna   7     7  
31 Urban Kvick     Eksjö FK   16     16  
32 Christer Adolfsson     Nässjö SFK     19   19  
33 Harri Halme   249022 FK Fenan   25     25 1017
34 Mikael Svensson     Nissafors SFK     25   25 518
35 Glenn Juthe Svensson   1103001 Forserum SFK   26     26  
36 Mikale Franzén     Höglandsfiskarna     29   29  
37 Per-Ola Svensson   242389 Forserum SFK   30     30 801
38 Simon Viktorsson     FK Fenan     30   30 148
39                    
40                    
41                    
42                    
43                    
44                    
45                    
46                    
47                    
48                    
49                    
50                    
51                    
52                    
53                    
54                    
55                    
56                    
57                  
58                  
59                    
60                    
15% tillSM 3 st Plac Plac Plac Totalt
Hvet Namn Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Anders Andersson   224866 Tenhult SFK   4 1 2 3  
2 Lars - Åke Johansson     Forserum SFK   1 8 3 4  
3 Robert Ohlson     FK Huskvarna   7 5 1 6  
4 Anders Olsson     Höglandsfiskarna   2 4 6 6  
5 Arnold Blomqvist   1037464 Jönköping SFK   3 3 4 6  
6 Pelle Ernsth   206932 Forserum SFK   8 2 5 7  
7 Pelle Sjöström     Höglandsfiskarna   6 6   12  
8 Weine Stridh     Njudungsfiskarna     7 8 15  
9 Alf Johansson   1587955 Tenhult SFK   9 9 7 16  
10 Tomas Johansson     Höglandsfiskarna   5        
11                    
12                    
13                    
14                    
15                    
16                    
15% tillSM 3 st Plac Plac Plac Totalt
ÄHvet Namn Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Roland Eriksson     Habo SFK   5 1 2 3  
2 Stig Dolk     Eksjö FK   3 13 1 4  
3 Arne Andersson   116384 Njudungsfiskarna   4 3 4 7 4779
4 Neo Olsson     Höglandsfiskarna   6 4 3 7 4730
5 Ove Edman     Höglandsfiskarna   1 8 10 9  
6 Jonne Hagström   246754 Jönköping SFK   14 7 6 13 3972
7 Kent Sevén     Eksjö FK   7 6 7 13 3623
8 Bo Sandahl   46983 Aneby SFK   2   15 17  
9 Folke Karlsson   96321 Tenhult SFK   19 5 13 18  
10 Eric Wact     Tenhult SFK     2 17 19  
11 Bernt Bernhardsson   216979 Tenhult SFK   10 9 11 19  
12 Sven - Åke Hagenklint     Forserum SFK   8 12 12 20  
13 Berno Florin   96477 Habo SFK   9 11 9 20  
14 Arne Johansson   238026 Tenhult SFK   11 15 16 26  
15 Jan Augustsson     Tenhult SFK   12 14   26  
16 Dieter Stegh   17660 Jönköping SFK   17 10 8 27  
17 Sture Svensson   217729 Habo SFK   13 16 5 29  
18 Alvar Ottosson   18831 Habo SFK   16 17 14 30  
19 Pentti Rytkönen   17978 Eksjö FK   15        
20 Kennet Fridh   113981 Eksjö FK   18        
15% till SM 0 st Plac Plac Plac Totalt
Dsen Namn Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Nene Henriksson   1578053 Aneby SFK   1 1   2  
2                    
3                    
15% till SM 3 st Plac Plac Plac Totalt
Dvet Namn Klubb Östra Lägern Linnesjön Hindsen
1 Britt Bloom   12710 Tenhult SFK   1 2 1 2  
2 Lilian Johansson     Forserum SFK   2 3   5  
3 Solbritt Sparr   216928 Aneby SFK   3 4   7  
4 Margareth Sjöö   Tenhult SFK   1      
5                    
                                                      
15% till SM 3 st Plac Plac Plac Totalt
ÄDvet Namn Klubb Östra Lägern Linnesjön Hindsen
1 Barbro Edman     Höglandsfiskarna   1 3 2 3 3869
2 Sonja Karlsson   96321-0 Tenhult SFK   2 2 1 3 3573
3 Astrid Persson   206816 Aneby SFK   3 1 3 4  
4 Karin Olofsson   18855 Eksjö FK   4 4 4 8  
5 Ulla Sandahl   1030648 Aneby SFK   5   5 10  
6 Berit Tejland   23592 Höglandsfiskarna   6        
7                    
8                    
30% till SM 3 st Plac Plac Plac Totalt
Ähj Namn Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Edvin Johansson     Aneby SFK   1 1   2  
2 Fredrik Svensson     Tenhult SFK   2 2 1 3  
3 Johan Almqvist     FK Fenan     3 2 5  
4                    
5                    
6                    
7                    
8                    
9                    
50% till SM 3 st Plac Plac Plac Totalt
Yhj Namn Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Lukas Toepfer   1021195 Habo SFK   3 2 1 3  
2 Fred Halldén   242836 Habo SFK   1 3   4 3018
3 Jonatan Hirsh     Habo SFK     1 3 4 2508
4 William Toepfer 1020254 Habo SFK 2 4 2 4  
5                    
100% till SM 1 st Plac Plac Plac Totalt
ÄDJ Namn Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Katherine Olsson     Aneby SFK   1 1 1 2  
100% till SM   Plac Plac Plac Totalt
Ydj Namn Klubb Klockesjön Eckern Hindsen
1                    
Sportfiskarna Jönköping
Sammanställning DM-serie Pimpel
LAG
2013
10% till SM  1 st Plac Plac Plac Totalt
Hsen Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Habo SFK       1 4 1 2  
2 FK Huskvarna       4 1 3 4  
3 Forserum SFK 1   2 2 2 4  
4 Tenhult SFK       6 3 6 9 13851
5 Höglandsfiskarna   3 6 8 9 12666
6 Forserum SFK 2       5 5 5 10  
7 Njudungsfiskarna    9 8 4 12  
8 Aneby SFK       7 7 7 14  
9 Forserum SFK 3   8        
10                    
11              
12                    
                     
10% till SM 1 st Plac Plac Plac Totalt
Hvet Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Höglandsfiskarna       1 1 3 2  
2 Forserum SFK     2 2 1 3  
3 Jönköping SFK         3 3 2 4  
10% till SM 1 st Plac Plac Plac Totalt
ÄHvet Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Tenhult SFK       1 1 2 2  
2 Habo SFK       2 2 1 3  
10% till SM 1 st Plac Plac Plac Totalt
Dsen Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Tenhult SFK       1 1 1 2  
10% till SM 1 st Plac Plac Plac Totalt
Dvet Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Aneby SFK         1 1 1 2  
                             
10% till SM 0 st Plac Plac Plac Totalt
Ädvet Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Höglandsfiskarna       1 1 1 2  
10% till SM 0st Plac Plac Plac Totalt
Ähj Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Aneby SFK         1 1 1 2  
                     
                        
                   
 10% till SM 1 st Plac Plac Plac Totalt
Yhj Klubb Östra lägern Linnesjön Hindsen
1 Habo SFK         1 1 1 2  
2                    
DM 3 Pimpel 2013-02-17
DM 3
2013-02-17
Hindsen Arr: FK Fenan
HERRSENIOR FÖRENING VIKT
1. Fredrik Malm Forserum SFK 5610
2. Stefan Wängstre Habo SFK 5482
3. Lennart Lilja Nässjö SFK 5112
4. Mikael Karlsson Habo SFK 3989
5. Göran Larsson Fk Fenan 3904
6. Tommy Johansson FK Huskvarna 3568
7. Andreas Johansson Forserum SFK 3548
8. Jonas Back Forserum SFK 3518
9. Joakim Karlsson Habo SFK 3411
10. Anders Karlsson Njudungsfiskarna 3355
11. Peter Rosén Habo SFK 3116
12. Peter Svensson Tenhult SFK 2559
13. Lennart Johansson Forserum SFK 2544
14. Jari Oksanen Njudungsfiskarna 2283
15. Mats Aronsson Eksjö FK 2105
16. Mikael Wiberg Aneby SFK 1886 53 st
17. Niklas Bardh Njudungsfiskarna 1886 47 st
18. Jonas Windell FK Huskvarna 1799
19. Nadu Preducic´ Njudungsfiskarna 1559
20. Christer Larsson Höglandsfiskarna 1503
21. Alexander Björkman Forserum SFK 1340
22. Kennerth Edberg Forserum SFK 1212
HERRVETERAN
1. Robert Ohlson FK Huskvarna 3657
2. Anders Andersson Tenhult SFK 3561
3. Lars-Åke Johansson Forserum SFK 3504
4. Arnold Blomqvist Jönköping SFK 2559
5. Pelle Ernsth Forserum SFK 2490
6. Anders Olsson Höglandsfiskarna 2088
7. Alf Johansson Tenhult SFK 2065
8. Weine Stridh Njudungsfiskarna 2054
ÄLDRE HERRVETERAN
1. Stig Dolk Eksjö FK 4409
2. Roland Eriksson Jönköping SFK 3621
3. Neo Olsson Höglandsfiskarna 3610
4. Arne Andersson Njudungsfiskarna 3541
5. Sture Svensson Habo SFK 3406
6. Jonne Hagström Jönköping SFK 3150
7. Kent Sevén Eksjö FK 2759
8. Dieter Stegh Jönköping SFK 2746
9. Berno Florin Habo SFK 2337
10. Ove Edman Höglandsfiskarna 2147
11. Bernt Bernhardsson Tenhult SFK 2038
12. Sven-Åke Hagenklint Forserum SFK 2014
13. Folke Karlsson Tenhult SFK 1708
14. Alvar Ottosson Habo SFK 1706
15. Bo Sandahl Aneby SFK 1353
16. Arne Johansson Tenhult SFK 1037
17. Eric Wact Tenhult SFK 844
ÄLDRE HERRJUNIOR
1. Fredrik Svensson Tenhult SFK 1417
2. Johan Almqvist FK Fenan 1064
YNGRE HERRJUNIOR
1. Lukas Toepfer Habo SFK 2825
2. William Toepfer Habo SFK 2527
3. Jonatan Hirsh Habo SFK 1564
4.
DAMVETERAN
1. Britt Bloom Tenhult SFK 1824
ÄLDRE DAMVETERAN
1. Sonja Karlsson Tenhult SFK 1771
2. Barbro Edman Höglandsfiskarna 1718
3. Astrid Persson Aneby SFK 1063
4. Karin Olofsson Eksjö FK 1019
5. Ulla Sandahl Aneby SFK 954
ÄLDRE DAMJUNIOR
1. Katherine Olsson Aneby SFK 2134
LAGTÄVLING
Herr Senior
1. Habo SFK 15998
2. Forserum SFK 1 15220
3.  Fk Huskvarna 11129
4. Njudungsfiskarna 7295
5. Forserum SFK 2 6394
6. Tenhult SFK 3561
7. Aneby SFK 3239
8. Höglandsfiskarna 1503
Herrveteran
1. Forserum SFK 10073
2. Jönköping SFK 8450
3. Höglandsfiskarna 7845
Äldre Herrveteran
1. Habo SFK 11070
2. Tenhult SFK 7460
Damsenior
1. Tenhult SFK 3595
Damveteran
1. Aneby SFK 2017
Äldre Damveteran
1. Höglandsfiskarna 2727
Yngre Herrjunior
1. Habo SFK 6916
Äldre Herrjunior
1. Aneby SFK 2134
Sponsorpris från SEW Eurodrive utdelades till:
Högsta vikt Fredrik Malm
Största Abborre Göran Larsson
Bästa DAM i DM serien
Bästa Junior i DM serien
DM 2 Pimpel 2013-02-10
DM 2
2013-02-10
Linnesjön Arr: Forserum SFK
HERRSENIOR FÖRENING VIKT
1. Mats Aronsson Eksjö FK 3934
2. Nadu Preducic´ Njudungsfiskarna 3716
3. Fredrik Malm Forserum SFK 3262
4. Tommy Johansson FK Huskvarna 3182
5. Stefan Wängstre Habo SFK 2820
6. Jari Oksanen Njudungsfiskarna 2634
7. Alexander Björkman Forserum SFK 2594
8. Peter Rosén Habo SFK 2556
9. Lennart Lilja Nässjö SFK 2536
10. Jonas Back Forserum SFK 2302
11. Andreas Johansson Forserum SFK 2278
12. Jonas Windell FK Huskvarna 2188
13. Mikael Wiberg Aneby SFK 2160
14. Nicklas Sewing Tenhult SFK 2032
15. Christer Pantzar Höglandsfiskarna 1938
16. Mikael Karlsson Habo SFK 1896
17. Alexander Radojicic Tenhult SFK 1718
18. Niklas Bardh Njudungsfiskarna 1176
19. Christer Adolfsson Nässjö SFK 1158
20. Joakim Karlsson Habo SFK 1066
21. Henrik Björkman Forserum SFK 1042
22. Kim Preducic´  Njudungsfiskarna 1002
23. Kennerth Edberg Forserum SFK 880
24. Janne Laago Tenhult SFK 642
25. Mikael Svensson Nissafors SFK 518
26. Peter Svensson Tenhult SFK 448
27. Anders Karlsson Njudungsfiskarna 408
28. Christer Larsson Höglandsfiskarna 318
29. Mikael Franzén Höglandsfiskarna 288
30. Simon Viktorsson Fk Fenan 148
HERRVETERAN
1. Anders Andersson Tenhult SFK 2844
2. Pelle Ernsth Forserum SFK 1714
3. Arnold Blomqvist Jönköping SFK 1382
4. Anders Olsson Höglandsfiskarna 1326
5. Robert Ohlson FK Huskvarna 1302
6. Pelle Sjöström Höglandsfiskarna 1048
7. Weine Stridh Njudungsfiskarna 428
8. Lars-Åke Johansson Forserum SFK 400
9. Alf Johansson Tenhult SFK 378
ÄLDRE HERRVETERAN
1. Roland Eriksson Jönköping SFK 1454
2. Eric Wact Tenhult SFK 1302
3. Arne Andersson Njudungsfiskarna 1238
4. Neo Olsson Höglandsfiskarna 1120
5. Folke Karlsson Tenhult SFK 960
6. Kent Sevén Eksjö FK 864
7. Jonne Hagström Jönköping SFK 822
8. Ove Edman Höglandsfiskarna 800
9. Bernt Bernhardsson Tenhult SFK 758
10. Dieter Stegh Jönköping SFK 724
11. Berno Florin Habo SFK 720
12. Sven-Åke Hagenklint Forserum SFK 654
13. Stig Dolk Eksjö FK 502
14. Jan Augustsson Tenhult SFK 484
15. Arne Johansson Tenhult SFK 346
16. Sture Svensson Habo SFK 200
17. Alvar Ottosson Habo SFK 26
ÄLDRE HERRJUNIOR
1. Edvin Johansson Aneby SFK 1128
2. Fredrik Svensson Tenhult SFK 712
3. Johan Almqvist FK Fenan 566
YNGRE HERRJUNIOR
1. Jonatan Hirsh Habo SFK 944
2. Lukas Toepfer Habo SFK 784
3. Fred Halldén Habo SFK 298
4. William Toepfer Habo SFK 288
DAMSENIOR
1. Nene Henriksson Aneby SFK 80
DAMVETERAN
1. Maggan Sjöö Tenhult SFK 908
2. Britt Bloom Tenhult SFK 664
3. Lilian Johansson Forserum SFK 592
4. Solbritt Sparr Aneby SFK 540
ÄLDRE DAMVETERAN
1. Astrid Persson Aneby SFK 1478
2. Sonja Karlsson Tenhult SFK 528
3. Barbro Edman Höglandsfiskarna 276
4. Karin Olofsson Eksjö FK 188
ÄLDRE DAMJUNIOR
1. Katherine Olsson Aneby SFK 646
LAGTÄVLING
Herr Senior
1. Fk Huskvarna 10606
2. Forserum SFK 1 8876
3.  Tenhult SFK 8636
4. Habo SFK 8338
5. Forserum SFK 2 7150
6. Höglandsfiskarna 2544
7. Aneby SFK 2160
8. Njudungsfiskarna 2016