INTERNATIONELLT METE 2016

Slutresultat DM serie INT METE 2016

  DM  Internationellt Mete 2016 Jönköpingsdistriktet   Slutresultat      
  Namn Klubb Munksjön Sekt Plac Kinda Kanal Sekt Plac Munksjön Sekt Plac Kvarnarp Sekt Plac Total Vikt
1 Christer Pantzar Höglandsfiskarna 1760 B3 5 9060 A1 1 1820 B1 3 5580 A3 2 6 18220
2 Henrik Björkman Forserum SFK 880 A2 7 7860 B1 2 2460 B6 1 2010 A5 3 6 13210
3 Fredrik Johansson Aneby SFK 3100 B7 1 6780 B2 3 1800 A4 4 1060 A2 6 8 12740
4 Jan Backe Höglandsfiskarna       4520 A7 5 2440 A6 2,5 7300 A1 1 8,5 14260
5 Tobias Johansson Forserum SFK 2000 A7 2 1780 A5 7 160 B3 7 5800 B1 1 10 9740
6 Erik Albrechtsen Aneby SFK 5160 A3 1 4680 A2 4 680 B5 5 2060 B6 5 10 12580
7 Lars Lind Höglandsfiskarna 1920 A5 4 4220 A6 6 2440 B7 2 1580 A7 4 10 10160
8 Alexander Björkman Forserum SFK 1440 A8 6 2600 B5 7 3120 A1 1 2360 B4 4 11 9520
9 Mats Aronsson Eksjö FK 1000 B1 7 7120 A3 2       5720 B2 2 11 13840
10 Tommy Johansson Forserum SFK 2680 B2 3 5400 B7 4 880 B2 4 1940 B3 6 11 10900
11 Niklas Klaar Tranås SF 1960 A6 3       1080 A5 5 720 A6 7 15 3760
12 Marcus Wiberg Aneby SFK             2440 A7 2,5 2960 B7 3 5,5 5400
13 Neo Olsson Höglandsfiskarna       14450 B3 1 720 A7 7       8 15170
14 Bosse Augustsson Höglandsfiskarna 1640 A4 5 4880 A4 3             8 6520
15 Anders Olsson Höglandsfiskarna       4440 B6 5 1020 A2 6       11 5460
16 Claes Törneling Aneby SFK 2840 B6 2                   2 2840
17 Tommy Lindblom Swea 2240 B5 4                   4 2240
18 Kennet Palmér Eksjö FK                   1480 A4 5 5 1480
19 Patrick Kileskog Smaff       3000 B4 6             6 3000
20 Leif Smedberg VBMK 1320 B4 6                   6 1320
21 Kristian Wallin Wbmk             300 A6 6       6 300
22 Jonathan Leander Eksjö FK                   220 B5 7 7 220
23 Mikael Wiberg Aneby SFK 40 A1 8                   8 40
                                 
  Christer Pantzar  1, 2, 3  Vikt 16460                            
  Henrik Björkman 1, 2 , 3 Vikt 12330                            

DM 4 INT. Mete Kvarnarpssjön 20160911

DM 4 Internationellt Mete 11/9 -2106   Kvarnarpssjön
             
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT
1 Jan Backe   Höglandsfiskarna A1 7300
2 Christer Pantzar Höglandsfiskarna A3 5580
3 Henrik Björkman Forserum SFK A5 2010
4 Lars Lind   Höglandsfiskarna A7 1580
5 Kennet Palmér Eksjö FK   A4 1480
6 Fredrik Johansson Aneby SFK A2 1060
7 Niklas Klaar Tranås SF   A6 720
             
             
             
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT
1 Tobias Johansson Forserum SFK B1 5800
2 Mats Aronsson Eksjö FK   B2 5720
3 Marcus Wiberg Aneby SFK B7 2960
4 Alexander Björkman Forserum SFK B4 2360
5 Erik Albrechtsen Aneby SFK B6 2060
6 Tommy Johansson Forserum SFK B3 1940
7 Jonathan Leander Eksjö FK   B5 220

DM Internationellt Mete 2016 3 av 4 deltävlingar

  DM  Internationellt Mete 2016 Jönköpingsdistriktet   Resultat efter 3 av 4 deltävlingar
  Namn Klubb Munksjön Sekt Plac Kinda Kanal Sekt Plac Munksjön Sekt Plac Kvarnarp Sekt Plac Total Vikt
1 Fredrik Johansson Aneby SFK 3100 B7 1 6780 B2 3 1800 A4 4       11680 8
2 Christer Pantzar Höglandsfiskarna 1760 B3 5 9060 A1 1 1820 B1 3       12640 9
3 Henrik Björkman Forserum SFK 880 A2 7 7860 B1 2 2460 B6 1       11200 10
4 Erik Albrechtsen Aneby SFK 5160 A3 1 4680 A2 4 680 B5 5       10520 10
5 Tommy Johansson Forserum SFK 2680 B2 3 5400 B7 4 880 B2 4       8960 11
6 Lars Lind Höglandsfiskarna 1920 A5 4 4220 A6 6 2440 B7 2       8580 12
7 Alexander Björkman Forserum SFK 1440 A8 6 2600 B5 7 3120 A1 1       7160 14
8 Tobias Johansson Forserum SFK 2000 A7 2 1780 A5 7 160 B3 7       3940 16
9 Jan Backe Höglandsfiskarna       4520 A7 5 2440 A6 2,5       6960 7,5
10 Neo Olsson Höglandsfiskarna       14450 B3 1 720 A7 7       15170 8
11 Bosse Augustsson Höglandsfiskarna 1640 A4 5 4880 A4 3             6520 8
12 Niklas Klaar Tranås SF 1960 A6 3       1080 A5 5       3040 8
13 Mats Aronsson Eksjö FK 1000 B1 7 7120 A3 2             8120 9
14 Anders Olsson Höglandsfiskarna       4440 B6 5 1020 A2 6       5460 11
15 Claes Törneling Aneby SFK 2840 B6 2                   2840 2
16 Marcus Wiberg Aneby SFK             2440 A7 2,5       2440 2,5
17 Tommy Lindblom Swea 2240 B5 4                   2240 4
18 Patrick Kileskog Smaff       3000 B4 6             3000 6
19 Leif Smedberg VBMK 1320 B4 6                   1320 6
20 Kristian Wallin Wbmk             300 A6 6       300 6
21 Mikael Wiberg Aneby SFK 40 A1 8                   40 8

DM 3 Internationellt Mete 21/8 2016 Munksjön, Spira

DM 3 Internationellt Mete 21/8 - 2106    Munksjö, Spira
             
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT
1 Alexander Björkman Forserum SFK A1 3120
2,5 Jan Backe   Höglandsfiskarna A6 2440
2,5 Marcus Wiberg Aneby SFK A7 2440
4 Fredrik Johansson Aneby SFK A4 1800
5 Niklas Klaar Tranås SF   A5 1080
6 Anders Olsson Höglandsfiskarna A2 1020
7 Neo Olsson Höglandsfiskarna A3 720
             
             
             
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT
1 Henrik Björkman Forserum SFK B6 2460
2 Lars Lind   Höglandsfiskarna B7 2440
3 Christer Pantzar Höglandsfiskarna B1 1820
4 Tommy Johansson Forserum SFK B2 880
5 Erik Albrechtsen Aneby SFK B5 680
6 Kristian Wallin Wbmk   B4 300
7 Tobias Johansson Forserum SFK B3 160

DM int 2016 sammanställning efter 2 av 4 deltävlingar

  DM  Internationellt Mete 2016 Jönköpingsdistriktet   Resultat efter 2 av 4 deltävlingar
  Namn Klubb Munksjön Sekt Plac Kinda Kanal Sekt Plac   Sekt Plac   Sekt Plac Total Vikt
1 Fredrik Johansson Aneby SFK 3100 B7 1 6780 B2 3             9880 4
2 Erik Albrechtsen Aneby SFK 5160 A3 1 4680 A2 4             9840 5
3 Christer Pantzar Höglandsfiskarna 1760 B3 5 9060 A1 1             10820 6
4 Tommy Johansson Forserum SFK 2680 B2 3 5400 B7 4             8080 7
5 Bosse Augustsson Höglandsfiskarna 1640 A4 5 4880 A4 3             6520 8
6 Henrik Björkman Forserum SFK 880 A2 7 7860 B1 2             8740 9
7 Mats Aronsson Eksjö FK 1000 B1 7 7120 A3 2             8120 9
8 Tobias Johansson Forserum SFK 2000 A7 2 1780 A5 7             3780 9
9 Lars Lind Höglandsfiskarna 1920 A5 4 4220 A6 6             6140 10
10 Alexander Björkman Forserum SFK 1440 A8 6 2600 B5 7             4040 13
11 Neo Olsson Höglandsfiskarna       14450 B3 1             14450 1
12 Claes Törneling Aneby SFK 2840 B6 2                   2840 2
13 Niklas Klaar Tranås SF 1960 A6 3                   1960 3
14 Tommy Lindblom Swea 2240 B5 4                   2240 4
15 Jan Backe Höglandsfiskarna       4520 A7 5             4520 5
16 Anders Olsson Höglandsfiskarna       4440 B6 5             4440 5
17 Patrick Kileskog Smaff       3000 B4 6             3000 6
18 Leif Smedberg VBMK 1320 B4 6                   1320 6
19 Mikael Wiberg Aneby SFK 40 A1 8                   40 8
20                                
21                                

DM 2 Int mete 22/5 2016 Kinda Kanal

DM 2 Internationellt Mete 22/5 - 2106    Kinda Kanal
             
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT
1 Christer Pantzar Höglandsfiskarna A1 9060
2 Mats Aronsson Eksjö FK   A3 7120
3 Bosse Augustsson Höglandsfiskarna A4 4880
4 Erik Albrechtsen Aneby SFK A2 4680
5 Jan Backe   Höglandsfiskarna A7 4520
6 Lars Lind   Höglandsfiskarna A6 4220
7 Tobias Johansson Forserum SFK A5 1780
             
             
             
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT
1 Neo Olsson Höglandsfiskarna B3 14450
2 Henrik Björkman Forserum SFK B1 7860
3 Fredrik Johansson Aneby SFK B2 6780
4 Tommy Johansson Forserum SFK B7 5400
5 Anders Olsson Höglandsfiskarna B6 4440
6 Patrick Kileskog Smaff   B4 3000
7 Alexander Björkman Forserum SFK B5 2600

LAG DM INT METE 8/5 KVARNARPSSJÖN

Lag DM INT METE 20160508 Kvarnarpssjön          
Arr: Aneby SFK              
                 
PLAC KLUBB   A B C D TOTAL  
1 Höglandsfiskarna Blå 4 1 2 1 8  
2 Forserum SFK 3 2 1 4 10 6460
3 Höglandsfiskarna Gul 1 3 4 2 10 6120
4 Aneby SFK 2 4 3 3 12  
                 
                 
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT    
1 Anders Olsson Höglandsfiskarna G A1 2960    
2 Erik Albrechtsen Aneby SFK A2 2540    
3 Alexander Björkman Forserum SFK A3 1760    
4 Jan Backe   Höglandsfiskarna B A4 880    
                 
                 
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT    
1 Christer Pantzar Höglandsfiskarna B B4 5080    
2 Henrik Björkman Forserum SFK B3 1280    
3 Mikael Franzén Höglandsfiskarna G B1 1120    
4 Joakim Palmér Aneby SFK B2 30    
                 
                 
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT    
1 Jonas Back Forserum SFK C1 2800    
2 Mats Aronsson Höglandsfiskarna B C3 1760    
3 Fredrik Johansson Aneby SFK C2 520    
4 Bosse Augustsson Höglandsfiskarna G C4 260    
                 
                 
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT    
1 Lars Lind   Höglandsfiskarna B D3 3420    
2 Neo Olsson Höglandsfiskarna G D4 1780    
3 Mikael Wiberg Aneby SFK D2 960    
4 Tommy Johansson Forserum SFK D1 620    

DM 1 INT METE 24/4 MUNKSJÖN

DM 1 Internationellt Mete 24/4 - 2106    Munksjön
             
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT
1 Erik Albrechtsen Aneby SFK A3 5160
2 Tobias Johansson Forserum SFK A7 2000
3 Niklas Klaar Tranås SF   A6 1960
4 Lars Lind   Höglandsfiskarna A5 1920
5 Bosse Augustsson Höglandsfiskarna A4 1640
6 Alexander Björkman Forserum SFK A8 1440
7 Henrik Björkman Forserum SFK A2 880
8 Mikael Wiberg Aneby SFK A1 40
             
             
PLAC NAMN   KLUBB   SEKTION VIKT
1 Fredrik Johansson Aneby SFK B7 3100
2 Cleas Törneling Aneby SFK B6 2840
3 Tommy Johansson Forserum SFK B2 2680
4 Tommy Lindblom Swea   B5 2240
5 Christer Pantzar Höglandsfiskarna B3 1760
6 Leif Smedberg VBMK   B4 1320
7 Mats Aronsson Eksjö FK   B1 1000