Pimpel 2017

Slutresultat DM Serie Pimpel 2017

    Sportfiskarna Jönköping          
        Sammanställning DM-serie Pimpel            
    Slutresultat efter 3 deltävlingar        
    2 av 3 resultat räknas          
    2017                
                     
25% till SM 12 st                
            Plac Plac Plac Totalt  
Hsen Namn   Medl.nr Klubb   Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Andreas Johansson     Forserum SFK   1 3 30 4  
2 Tony Sandgren   2162950 Höglandsfiskarna   3 6 3 6  
3 Jonas Back   178383 Forserum SFK   4 5 5 9  
4 Fredrik Karlsson   2029319 Tenhult SFK   34 10 4 14  
5 Mikael Wiberg     Forserum SFK   6 30 8 14  
6 Nicklas Sewing   230838 Tenhult SFK   13 9 6 15  
7 Kim Preducic´   2045778 Njudungsfiskarna   27 16 1 17  
8 Tommy Johansson   1030139 Forserum SFK   15 18 2 17  
9 Jimmy Johansson   217001 Jönköping SFK   8 15 11 19  
10 Joakim Karlsson   238575 Jönköping SFK   14 7 17 21  
11 Alexander Björkman   222075 Forserum SFK   18 8 13 21  
12 Stefan Wängstre   1393727 Eksjö FK   21 1 23 22  
13 Robert Petersson     Forserum SFK   7 17   24  
14 Christer Pantzar     Höglandsfiskarna   5   20 25  
15 Jari Oksanen   2029565 Njudungsfiskarna   2 33 24 26  
16 Glenn Juthe Svensson   1103001 Forserum SFK   22 4 28 26  
17 Lennart Johansson   19156 Forserum SFK   35 14 12 26 4360
18 Janne Laago   1817709 Tenhult SFK 38 12 14 26 4195
19 Mats Näsström   230786 Forserum SFK   17 11   28  
20 Fredrik Malm   225856 Forserum SFK   30 2 29 31  
21 Magnus Samuelsson   17667 Höglandsfiskarna   9 23   32  
22 Niklas Björk     Habo SFK   10 22   32  
23 Mats Aronsson   17652 Eksjö FK   23 13 19 32  
24 Erik Albrechtsen   1409481 Forserum SFK   11 31 26 37  
25 Henrik Stenberg   2087626 Habo SFK   12 25   37  
26 Per Johansson     Habo SFK   16 21   37  
27 Nadu Preducic´   39630 Njudungsfiskarna   29 32 9 38  
28 Henrik Björkman   213788 Forserum SFK   24 20 21 41  
29 Carl Axelsson   2162875 Tenhut SFK   19   27 46  
30 Simon Laago   1817709 Tenhult SFK   37   10 47  
31 Alexander Radojicic   1473560 Tenhult SFK    28 19   47  
32 Tall Hirsh   2162916 Habo SFK   20 28   48  
33 Per - Ola Svensson   242389 Forserum SFK   33   22 55  
34 Mikael Albrechtsen   2162935 Forserum SFK   36 34 25 59  
35 Jan Mattsson   2162907 Njudungsfiskarna   42   18 60  
36 Peter Rosén     Habo SFK   40 24   64  
37 Christer Adolfsson   28364 Forserum SFK   42 26   68  
38 Peter Svensson   239555 Tenhult SFK   39 29   68  
39 Tomas Andersson 1829159 Tenhult SFK     7    
40 Jörgen Johansson   10314 FK Fenan   25        
41 Urban Isegren   238384 Forserum SFK   26        
42 Sören Eckerström   28401 Nässjö SFK     27      
43 Jerker Karlsson   1394410 Eksjö FK   31        
44 Anders Sand   2043664 FK Fenan   32        
45 Lars - Åke Andersson   225993 Nässjö SFK   41        
46 Niklas Wilhelmsson     Njudungsfiskarna   42        
                     
                     
                     
25% tillSM 7 st       Plac Plac Plac Totalt  
Hvet Namn     Klubb   Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Lars - Åke Johansson     Forserum SFK   1 2 10 3  
2 Lennart Lilja   206795 Forserum SFK   2 3 7 5 5695
3 Göran Larsson   48096 FK Fenan   3 9 2 5 3434
4 Lars Lind     Höglandsfiskarna     1 5 6  
5 Sonny Sjöö   206963-0 Tenhult SFK   8 4 3 7  
6 Pelle Ernsth     Forserum SFK   16 11 1 12  
7 Tomas Stenvall   10339 Tenhult SFK   7 6 13 13 3622
8 Björn Johansson   2162914 Habo SFK   6 7 8 13 3425
9 Anders Andersson   224866 Tenhult SFK   4 14 11 15  
10 Per Sjöström     Höglandsfiskarna   13 13 4 17  
11 Tomas Johansson     Höglandsfiskarna   5 20 12 17  
12 Robert Ohlson   1714922 FK Huskvarna   15 5   20  
13 Kenneth Palmér   2029472 Forserum SFK   9 12 14 21  
14 Arnold Blomqvist   1037464 Jönköping SFK   14 8 15 22  
15 Bengt Bäckstrand     Habo SFK   12 10   22  
16 Anders Olsson   213759 Höglandsfiskarna   19 19 6 25  
17 Reijo Anttila     Tenhult SFK   11 15   26  
18 Anders Karlsson   97067 Njudungsfiskarna   10 22 17 27  
19 Alf Johansson   1587955 Tenhult SFK   22   9 31  
20 Weine Stridh     Njudungsfiskarna   17 17 16 33  
21 Håkan Jernbom   38688 Habo SFK   18 21   39  
22 Christer Sjöqvist   2031770 Habo SFK   22 18   40  
23 Stefan Mårdahl     Njudungsfiskarna   19        
24 Kjell Johansson     FK Fenan   21        
25 Stefano Serra   17390 Smaff     16      
                     
                     
25% tillSM 4 st       Plac Plac Plac Totalt  
ÄHvet Namn     Klubb   Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Neo Olsson   213760 Höglandsfiskarna   1 3 7 4 6097
2 Kent Sevén   239653 Eksjö FK   3 8 1 4 3938
3 Roland Eriksson   96570 Habo SFK   11 1 6 7  
4 Stig Dolk     Eksjö FK   8 4 3 7  
5 Berno Florin   96477 Habo SFK   7 6 2 8  
6 Sven-Åke Hagenklint   96704 Forserum SFK   10 5 4 9  
7 Bernt Bernhardsson   216979 Tenhult SFK   2 11 9 11  
8 Ingemar Andersson     Forserum SFK   5 7 10 12  
9 Owe Edman   17943 Höglandsfiskarna     2 11 13  
10 Jan - Olof Johansson     Eksjö FK   6 13 8 14  
11 Leif Petersson   16165 Nässjö SFK   4 12   16  
12 Toivo Tabäck     Nässjö SFK   9 9   18  
13 Vesa Partti     Nässjö SFK   12 10   22  
14 Folke Karlsson   17476 Eksjö FK   13        
15 Leif Rydell     Eksjö FK   14        
16 Sten Lundqvist     Njudungsfiskarna       5    
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
25%t till SM 0  st       Plax Plac Plac Totalt  
Ähj Namn     Klubb   Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Emil Albrechtsen 2162899 Forserum SFK       1 -  
                     
                     
                     
                     
                     
                     
25% till SM 3 st       Plac Plac Plac Totalt  
Dvet Namn     Klubb   Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Lilian Johansson     Forserum SFK   1 1 2 2  
2 Maggan Sjöö   206963 Tenhult SFK   3 2 1 3  
3 Britt Bloom   12710 Tenhult SFK   2 3 3 5  
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                                                                    
25% till SM         Plac Plac Plac Totalt  
ÄDvet Namn     Klubb   Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Astrid Persson   206816 Aneby SFK     1 1 2  
2 Barbro Edman   1045954 Höglandsfiskarna       2 -  
3                    
4                    
5                    
6                    
7                    
8                    
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
25% till SM 2 st       Plac Plac Plac Totalt  
DS Namn     Klubb   Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Katherine Olsson   216489 Aneby SFK   1 1 1 2  
2 Anya Carlsson   2162933 Habo SFK   2 2   4  
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
    Sportfiskarna Jönköping          
        Sammanställning DM-serie Pimpel            
        LAG            
        2017            
                     
                     
25% till SM  3 st       Plac Plac Plac Totalt  
Hsen Klubb         Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Forserum SFK 1       1 1 8 2  
2 Njudungsfiskarna 2       3 10 1 4  
3 Höglandsfiskarna       2 3 3 5  
4 Jönköping SFK        4 2 7 6  
5 Tenhult SFK 2       10 5 2 7  
6 Forserum SFK 3       9 4 4 8  
7 Forserum SFK 2       5 6 5 10  
8 Tenhult SFK 1       8 8 6 14  
9 Habo SFK 2         7 7   14  
10 Habo SFK 1         6 9 9 15  
11 Eksjö FK         11 11 10 21  
12 Njudungsfiskarna 1         12        
                     
                     
25%  till SM 2 st       Plac Plac Plac Totalt  
Hvet Klubb         Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Forserum SFK 1       1 1 1 2  
2 Höglandsfiskarna 2         3 2 5 9222
3 Habo SFK 2         3 2 3 5 8896
4 Höglandsfiskarna 1         2 4 4 6  
5 Njudungsfiskarna       4 6 5 10  
6 Habo SFK 1       5 5   10  
                     
25% till SM 1 st       Plac Plac Plac Totalt  
ÄHvet Klubb         Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Eksjö FK         1 2 1 2  
2 Forserum SFK         2 1 2 3  
3 Nässjö SFK         3 3   6  
                     
25% till SM 1 st       Plac Plac Plac Totalt  
Dvet Klubb         Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Tenhult SFK         1 1 1 2  
                                               
                     
                     
25% till SM 1 st        Plac Plac Plac Totalt  
DS Klubb         Nömmen Hästsjön Klockesjön    
1 Forserum SFK         1 1 1 2  

DM 3 pimpel Klockesjön 2017-02-12

               
  DM 3      
  2017-02-12      
  Klockesjön Arr: Njudungsfiskarna  
         
  HERRSENIOR FÖRENING VIKT  
1. Kim Preducic´ Njudungsfiskarna 3910  
2. Tommy Johansson Forserum SFK 2130  
3. Tony Sandgren Höglandsfiskarna 2105  
4. Fredrik Karlsson Tenhult SFK 2065  
5. Jonas Back Forserum SFK 2010  
6. Nicklas Sewing Tenhult SFK 1765  
7. Tomas Andersson Tenhult SFK 1690  
8. Mikael Wiberg Forserum SFK 1630  
9. Nadu Preducic´ Njudungsfiskarna 1485  
10. Simon Laago Tenhult SFK 1460  
11. Jimmy Johansson Jönköping SFK 1330  
12. Lennart Johansson Forserum SFK 1265  
13. Alexander Björkman Forserum SFK 1250  
14. Janne Laago Tenhult SFK 975  
15. Tal Hirsh Habo SFK 810  
16. Peter Svensson Tenhult SFK 770  
17. Jocke Karlsson Jönköping SFK 735  
18. Jan Matttson Njudungsfiskarna 605  
19. Mats Aronsson Eksjö FK 590  
20. Christer Pantzar Höglandsfiskarna 560  
21. Henrik Björkman Forserum SFK 550 20 st
22. Per-Ola Svensson Forserum SFK 550 14 st
23. Stefan Wängstre Eksjö FK 500  
24. Jari Oksanen Njudungsfiskarna 475  
25. Mikael Albrechtsen Forserum SFK 465  
26. Erik Albrechtsen Forserum SFK 370  
27. Carl Axelsson Tenhult SFK 310  
28. Glenn Juthe Svensson Forserum SFK 235  
29. Fredrik Malm Forserum SFK 210  
30. Andreas Johansson Forserum SFK 90  
         
         
  HERRVETERAN      
1. Pelle Ernsth Forserum SFK 2730  
2. Göran Larsson FK Fenan 1480  
3. Sonny Sjöö Tenhult SFK 1210  
4. Per Sjöström Höglandsfiskarna 1115  
5. Lars Lind Höglandsfiskarna 1090  
6. Anders Olsson Höglandsfiskarna 1015  
7. Lennart Lilja Forserum SFK 900  
8. Björn Johansson Habo SFK 785  
9. Alf Johansson Tenhult SFK 760  
10. Lars - Åke Johansson Forserum SFK 755  
11. Anders Andersson Tenhult SFK 725  
12. Tomas Johansson Höglandsfiskarna 715  
13. Tomas Stenvall Tenhult SFK 485  
14. Kenneth Palmér Forserum SFK 430  
15. Arnold Blomqvist Jönköping SFK 305 7 st
16. Weine Stridh Njudungsfiskarna 305 5 st
17. Anders Karlsson Njudungsfiskarna 145  
         
         
  ÄLDRE HERRVETERAN    
1. Kent Sevén  Eksjö FK 2320  
2. Berno Florin Habo SFK 1705  
3. Stig Dolk Eksjö FK 1385  
4. Sven - Åke Hagenklint Forserum SFK 880  
5. Sten Lundqvist Njudungsfiskarna 865  
6. Roland Eriksson Habo SFK 855  
7. Neo Olsson Höglandsfiskarna 625  
8. Jan - Olof Johansson Eksjö FK 535  
9. Bernt Bernhardsson Tenhult SFK 300  
10. Ingemar Andersson Forserum SFK 295  
11. Owe Edman Höglandsfiskarna 255  
         
         
  ÄLDRE HERR JUNIOR      
1 Emil Albrechtsen Forserum SFK 100  
         
         
  DAMVETERAN      
1. Maggan Sjöö Tenhult SFK 1005  
2. Lilian Johansson Forserum SFK 785  
3. Britt Bloom Tenhult SFK 565  
         
         
  DAMSENIOR      
1. Katherine Olsson Forserum SFK 185  
         
         
  ÄLDRE DAM VETERAN      
1. Astrid Persson Aneby SFK 1655  
2. Barbro Edman Höglandsfiskarna 1480  
         
         
  LAGTÄVLING      
  Herr Senior      
1. Njudungsfiskarna 2 Jari, Kim, Nadu 5870  
2. Tenhult SFK 2 Niklas, Janne, Simon 4200  
3.  Höglandsfiskarna Lars, Tony, Magnus 3755  
4. Forserum SFK 3 Lennart, Glenn, Tommy 3630  
5. Forserum SFK 2 Henrik, Alexander, Mikael 3430  
6. Tenhult SFK 1 Anders, Fredrik, Carl 3100  
7. Jönköping SFK Stefan, Jimmy, Joakim 2565  
8. Forserum SFK 1 Jonas, Fredrik, Andreas 2310  
9. Habo SFK 1 Tal, Henrik, Björn 1595  
10. Eksjö FK Mats 590  
         
         
  Herrveteran      
1. Forserum SFK Lars-Åke, Pelle, Lennart 4385  
2. Höglandsfiskarna 2 Pelle, Owe, Göran 3150  
3. Habo SFK 2 Roland, Berno 2560  
4. Höglandsfiskarna 1 Neo, Anders, Tomas 2345  
5. Njudungsfiskarna Weine,  Anders, sten 1315  
         
         
  Äldreherrveteran      
1. Eksjö FK Stig, Kent, Jan - Olof 4240  
2. Forserum SFK Ingemar, S - Å, Bernt 1475  
         
         
  Damveteran      
1. Tenhult SFK Britt, Lilian, Maggan 2355  
         
         
  Damsenior      
1. Forserum SFK Katherine, Anya 1840  
         

DM 2 Pimpel Hästsjön 2017-01-29

  DM 2      
  2017-01-29      
  Nömmen Arr: Smaff    
         
  HERRSENIOR FÖRENING VIKT  
1. Stefan Wängstre Eksjö FK 6401  
2. Fredrik Malm Forserum SFK 4949  
3. Andreas Johansson Forserum SFK 4920  
4. Glenn Juthe Svensson Forserum SFK 4743  
5. Jonas Back Forserum SFK 4600  
6. Tony Sandgren Höglandsfiskarna 4197  
7. Jocke Karlsson Jönköping SFK 3780  
8. Alexander Björkman Forserum SFK 3509  
9. Nicklas Sewing Tenhult SFK 3318  
10. Fredrik Karlsson Tenhult SFK 3240  
11. Mats Näsström Forserum SFK 3230  
12. Janne Laago Tenhult SFK 3220  
13. Mats Aronsson Eksjö FK 3137  
14. Lennart Johansson Forserum SFK 3095  
15. Jimmy Johansson Jönköping SFK 2966  
16. Kim Preducic´ Njudungsfiskarna 2927  
17. Robert Petersson Forserum SFK 2439  
18. Tommy Johansson Forserum SFK 2398  
19. Alexandar Radojicic Tenhult SFK 2365  
20. Henrik Björkman Forserum SFK 1792  
21. Per Johansson Habo SFK 1773  
22. Nicklas Björk Habo SFK 1749  
23. Magnus Samuelsson Höglandsfiskarna 1722  
24. Peter Rosén Habo SFK 1500  
25. Henrik Stenberg Habo SFK 1478  
26. Christer Adolfsson Forserum SFK 1363  
27. Sören Eckerström Nässjö SFK 1132  
28. Tal Hirsh Habo SFK 966  
29. Peter Svensson Tenhult SFK 936  
30. Mikael Wiberg Forserum SFK 914  
31. Erik Albrechtsen Forserum SFK 884  
32. Nadu Preducic´ Njudungsfiskarna 648  
33. Jari Oksanen Njudungsfiskarna 409  
34. Mikael Albrechtsen Forserum SFK 90  
         
         
  HERRVETERAN      
1. Lars Lind Höglandsfiskarna 4829  
2. Lars - Åke Johansson Forserum SFK 4698  
3. Lennart Lilja Forserum SFK 3695  
4. Sonny Sjöö Tenhult SFK 3423  
5. Robert Ohlson FK Huskvarna 2386  
6. Tomas Stenvall Tenhult SFK 2260  
7. Björn Johansson Habo SFK 2003  
8. Arnold Blomqvist Jönköping SFK 1935  
9. Göran Larsson FK Fenan 1917  
10. Bengt Bäckstrand Habo SFK 1872  
11. Pelle Ernsth Forserum SFK 1852  
12. Kenneth Palmér Forserum SFK 1800  
13. Per Sjöström Höglandsfiskarna 1764  
14. Anders Andersson Tenhult SFK 1742  
15. Rejo Anttila Tenhult SFK 1651  
16. Stefano Serra Smaff 1200  
17. Weine Stridh Njudungsfiskarna 1017  
18. Christer Sjöqvist Habo SFK 997  
19. Anders Olsson Höglandsfiskarna 924  
20. Tomas Johansson Höglandsfiskarna 810  
21. Håkan Jernbom Habo SFK 500  
22. Anders Karlsson Njudungsfiskarna 222  
         
         
         
  ÄLDRE HERRVETERAN    
1. Roland Eriksson Habo SFK 2500  
2. Owe Edman Höglandsfiskarna 2391  
3. Neo Olsson Höglandsfiskarna 2309  
4. Stig Dolk Eksjö FK 2274  
5. Sven - Åke Hagenklint Forserum SFK 2270  
6. Berno Florin Habo SFK 1964  
7. Ingemar Andersson Forserum SFK 1820  
8. Kent Sevén  Eksjö FK 1802  
9. Toivo Tabäck NSFK 1029  
10. Vesa Partti Nässjö SFK 826  
11. Bernt Bernhardsson Tenhult SFK 650  
12. Leif Petersson Nässjö SFK 534  
13. Jan - Olof Johansson Eksjö FK 205  
         
         
         
  DAMVETERAN      
1. Lilian Johansson Forserum SFK 3230  
2. Maggan Sjöö Tenhult SFK 2219  
3. Britt Bloom Tenhult SFK 1700  
         
         
  DAMSENIOR      
1. Katherine Olsson Forserum SFK 462  
2. Anya Carlsson Habo SFK 239  
         
  ÄLDRE DAM VETERAN      
1. Astrid Persson Aneby SFK 1321  
         
         
  LAGTÄVLING      
  Herr Senior      
1. Forserum SFK 1 Jonas, Fredrik, Andreas 14469  
2. Jönköping SFK Stefan, Jimmy, Joakim 13147  
3.  Höglandsfiskarna Lars, Tony, Magnus 10748  
4. Forserum SFK 3 Lennart, Glenn, Tommy 10236  
5. Tenhult SFK 2 Niklas, Janne, Alexandar 8903  
6. Forserum SFK 2 Henrik, Alexander, Mikael 6215  
7. Habo SFK 2 Niklas, Peter, Per 5022  
8. Tenhult SFK 1 Anders, Fredrik 4982  
9. Habo SFK 1 Tal, Henrik, Björn 4437  
10. Njudungsfiskarna 2 Jari, Kim, Nadu 3984  
11. Eksjö FK Mats 3137  
         
         
         
  Herrveteran      
1. Forserum SFK Lars-Åke, Pelle, Lennart 10245  
2. Habo SFK 2 Bengt, Roland, Berno 6336  
3. Höglandsfiskarna 2 Pelle, Owe, Göran 6072  
4. Höglandsfiskarna 1 Neo, Anders, Tomas 4043  
5. Habo SFK 1 Arnold, Christer, Håkan 3432  
6. Njudungsfiskarna Weine,  Anders 1039  
         
  Äldreherrveteran      
1. Forserum SFK Ingemar, S - Å, Bernt 4740  
2. Eksjö FK Stig, Kent, Jan - Olof 4281  
3. Nässjö SFK Leif, Toivo, Vesa 2389  
         
  Damveteran      
1. Tenhult SFK Britt, Lilian, Maggan 7149  
         
  Damsenior      
1. Forserum SFK Katherine, Anya 2022  

DM 1 Pimpel Nömmen 2017-01-22

  DM 1      
  2017-01-22      
  Nömmen Arr: Forserum SFK    
         
  HERRSENIOR FÖRENING VIKT  
1. Andreas Johansson Forserum SFK 5422  
2. Jari Oksanen Njudungsfiskarna 3994  
3. Tony Sandgren Höglandsfiskarna 3742  
4. Jonas Back Forserum SFK 2690  
5. Christer Pantzar Höglandsfiskarna 2492  
6. Mikael Wiberg Forserum SFK 2368  
7. Robert Petersson Forserum SFK 2216  
8. Jimmy Johansson Jönköping SFK 1996  
9. Magnus Samuelsson Höglandsfiskarna 1358  
10. Nicklas Björk Habo SFK 1316  
11. Erik Albrechtsen Forserum SFK 1302  
12. Henrik Stenberg Habo SFK 1262  
13. Nicklas Sewing Tenhult SFK 1180  
14. Jocke Karlsson Jönköping SFK 1138  
15. Tommy Johansson Forserum SFK 1136  
16. Per Johansson Habo SFK 912  
17. Mats Näsström Forserum SFK 824  
18. Alexander Björkman Forserum SFK 772  
19. Carl Axelsson Tenhult SFK 728  
20. Tal Hirsh Habo SFK 700  
21. Stefan Wängstre Eksjö FK 694  
22. Glenn Juthe Svensson Forserum SFK 678  
23. Mats Aronsson Eksjö FK 652  
24. Henrik Björkman Forserum SFK 638  
25. Jörgen Johansson FK Fenan 626  
26. Urban Isegren Forserum SFK 554  
27. Kim Preducic´ Njudungsfiskarna 506  
28. Alexandar Radojicic Tenhult SFK 470  
29. Nadu Preducic´ Njudungsfiskarna 420  
30. Fredrik Malm Forserum SFK 374  
31. Jerker Karlsson Eksjö FK 344  
32. Anders Sand FK Fenan 300  
33. Per-Ola Svensson Forserum SFK 288  
34. Fredrik Karlsson Tenhult SFK 260  
35. Lennart Johansson Forserum SFK 248  
36. Mikael Albrechtsen Forserum SFK 214  
37. Simon Laago Tenhult SFK 212  
38. Janne Laago Tenhult SFK 162  
39. Peter Svensson Tenhult SFK 72  
40. Peter Rosén Habo SFK 52  
41. Lars - Åke Anderssin Nässjö SFK 48  
42. Christer Adolfsson Forserum SFK 0  
42. Niklas Wilhemsson Njudungsfiskarna 0  
42. Jan Mattsson Njudungsfiskarna 0  
         
         
  HERRVETERAN      
1. Lars - Åke Johansson Forserum SFK 6472  
2. Lennart Lilja Forserum SFK 2000  
3. Göran Larsson FK Fenan 1954  
4. Anders Andersson Tenhult SFK 1644  
5. Tomas Johansson Höglandsfiskarna 1632  
6. Björn Johansson Habo SFK 1422  
7. Tomas Stenvall Tenhult SFK 1362  
8. Jan - Olof Johansson Eksjö FK 1242  
9. Sonny Sjöö Tenhult SFK 1160  
10. Kenneth Palmér Forserum SFK 854  
11. Anders Karlsson Njudungsfiskarna 724  
12. Rejo Anttila Tenhult SFK 604  
13. ???? ??? 568  
14. Per Sjöström Höglandsfiskarna 430  
15. Arnold Blomqvist Jönköping SFK 410  
16. Robert Ohlson FK Huskvarna 376  
17. Pelle Ernsth Forserum SFK 272  
18. Weine Stridh Njudungsfiskarna 226  
19. Håkan Jernbom Habo SFK 162  
20. Stefan Mårdahl Njudungsfiskarna 104  
20. Anders Olsson Höglandsfiskarna 104  
21. Kjell Johansson FK Fenan 74  
22. Alf Johansson Tenhult SFK 0  
22. Christer Sjöqvist Habo SFK 0  
         
         
  ÄLDRE HERRVETERAN    
1. Neo Olsson Höglandsfiskarna 3788  
2. Bernt Bernhardsson Tenhult SFK 1880  
3. Kent Sevén  Eksjö FK 1618  
4. Leif Petersson Nässjö SFK 1540  
5. Ingemar Andersson Forserum SFK 1148  
6. Berno Florin Habo SFK 1024  
7. Stig Dolk Eksjö FK 706  
8. Toivo Tabäck NSFK 506  
9. Sven - Åke Hagenklint Forserum SFK 198  
10. Roland Eriksson Habo SFK 162  
11. Vesa Partti Nässjö SFK 122  
12. Folke Karlsson Eksjö FK 114  
         
         
         
  DAMVETERAN      
1. Lilian Johansson Forserum SFK 2036  
2. Britt Bloom Tenhult SFK 604  
3. Maggan Sjöö Tenhult SFK 208  
         
         
  DAMSENIOR      
1. Katherine Olsson Forserum SFK 3434  
2. Anya Carlsson Habo SFK 858  
         
         
  LAGTÄVLING      
  Herr Senior      
1. Forserum SFK 1 Jonas, Fredrik, Andreas 8486  
2. Höglandsfiskarna Per, Christer,Tony 6714  
3.  Njudungsfiskarna 2 Jari, Kim, Nadu 4920  
4. Jönköping SFK Stefan, Jimmy, Joakim 3828  
5. Forserum SFK 2 Henrik, Alexander, Mikael 3778  
6. Habo SFK 1 Tal, Henrik, Björn 3384  
7. Habo SFK 2 Niklas, Peter, Per 2270  
8. Tenhult SFK Anders, Fredrik, Simon 2116  
9. Forserum SFK 3 Lennart, Glenn, Tommy 2062  
10. Tenhult SFK Niklas, Janne, Alexandar 1812  
11. Eksjö FK Mats, Folke, Jerker 1110  
12. Njudungsfiskarna 1 Niklas, Jan  0  
         
         
  Herrveteran      
1. Forserum SFK Lars-Åke, Pelle, Lennart 8744  
2. Höglandsfiskarna Neo, Anders, Tomas 5524  
3. Habo SFK 2 Bengt, Roland, Berno 1754  
4. Njudungsfiskarna Weine, Stefan, Anders 1032  
5. Habo SFK 1 Arnold, Christer, Håkan 572  
         
         
  Äldreherrveteran      
1. Eksjö FK Stig, Kent, Jan - Olof 3566  
2. Forserum SFK Ingemar, S - Å, Bernt 3226  
3. Nässjö SFK Leif, Toivo, Vesa 2168  
         
  Damveteran      
1. Tenhult SFK Britt, Lilian, Maggan 2848  
         
  Damsenior      
1. Forserum SFK Katherine, Anya 4292