Smålandsmästerskap 2015

Smålandsmästerskap Pimpel 2015

  Smålandsmästerskap Pimpel      
  2015-02-21        
  Rosjön Arr: Jönköpingsdistriktet    
           
  HERRSENIOR FÖRENING VIKT    
1. Göran Larsson Forserum SFK 6740    
2. Stefan Wängstre Eksjö FK 5560    
3. Niklas Sewing Tenhult SFK 5445    
4. Emil Löfgren Sportfiskarna 4728    
5. Glenn Juthe Svensson Forserum SFK 4312    
6. Anders Milton Stångådalens SFK 3882    
7. Fredrik Ankarberg Stångådalens SFK 3816    
8. Jörgen Johansson FK Fenan Gnosjö 3772    
9. Henrik Björkman Forserum SFK 3732    
10. Andreas Johansson Forserum SFK 3716    
11. Håkan Dahlström Stångådalens SFK 3694    
12. Aleksandar Radojicic Tenhult SFK 3650    
13. Fredrik Karlsson Tenhult SFK 3636    
14. Fredrik Malm Forserum SFK 3472    
15. Johan Rydh Höglandsfiskarna 3456    
16. Jonas Back Forserum SFK 3430    
17. Anders Svan Njudungsfiskarna 3418    
18. Mats Aronsson Eksjö FK 3332    
19. Mikael Svensson Spf Värnamo 3122    
19. Lennart Johansson Forserum SFK 3110    
21. Niklas Bardh   3076    
22. Alexander Björkman Forserum SFK 3072    
23. Magnus Samuelsson Höglandsfiskarna 3070    
24. Jari Oksanen Njudungsfiskarna 3016    
25. Mats Näsström Forserum SFK 2732    
26. Magnus Andersson VKMK 2694    
27. Anders Karlsson Njudungsfiskarna 2492    
28. Christer Pantzar Höglandsfiskarna 2420    
29. Joakim Karlsson Eksjö FK 2342    
30. Tony Sandgren Höglandsfiskarna 2306    
31. Lars - Åke Andersson Nässjö SFK 2292    
32. Mikael Franzén Höglandsfiskarna 2266    
33. Martin Lindqvist Njudungsfiskarna 2248    
34. Lars Lind Höglandsfiskarna 2224    
35. Stefan Mårdahl Njudungsfiskarna 2078    
35. Håkan Enlund Forserum SFK 2060    
37. Bengt-Åke Nilsson Vrångfalls AFK 1946    
38. Niklas Klaar Tranås SFF 1910    
39. Jukka Törnqvist SFK Forellen 1906    
40. Jan Lago Tenhult SFK 1872    
41. Mikael Wiberg Forserum SFK 1818    
42. Christer Adolfsson Nässjö SFK 1798    
43. Jimmy Dahlström Stångådalens SFK 1770    
44. Nadu Preducic Njudungsfiskarna 1696 96st  
45. Hans Lindor Njudungsfiskarna 1696 91st  
46. Daniel Gårdman FK Fenan Gnosjö 1472    
46. Mats Åkesson Stångådalens SFK 1328    
48. Rolf Emanuelsson Stångådalens SFK 1308    
49. Erik Albrechtsen Aneby SFK 1180    
50. Johan Lindgren Tranås SFF 1046    
51. Mr No Name   900    
52. Leif Bulow Aneby SFK 838    
53. Urban Isegren Forserum SFK 822    
54. Jon Ninel Laesi SFK Forellen 700    
           
           
  HERRVETERAN        
1. Neo Olsson Höglandsfiskarna 3800    
2. Anders Olsson Höglandsfiskarna 3724    
3. Willem Poelstra VKMK 3352    
4. Bengt Bäckstrand Habo SFK 3330    
5. Roland Eriksson Habo SFK 3280    
6. Dan Pettersson Ingelstad 3122    
7. Lasse Olsson VKMK 3100    
8. Lars Åke Johansson Forserum SFK 3014    
9. Peter Olsson Stångådalens SFK 2750    
10. Hans Olsson Spöfolket 2716    
11. Anders Johansson Stångådalens SFK 2630    
12. Sigge Strid Gullringens SFK 2542    
13. Christer Erixon Spöfolket 2358    
14. Micael Glennfalk Stångådalens SFK 2122    
15. Claes Pedersen Spöfolket 2090    
16. Pelle Ernsth Forserum SFK 2028    
17. Tommy Birgersson Njudungsfiskarna 1938    
18. Kennet Fridh Eksjö FK 1932    
19. Bo Mauritzson Spöfolket 1920    
20. Leif Engberg Aneby SFK 1890    
21. Pentti Rytkönen Eksjö FK 1702    
22. Sven-Åke Hagenklint Forserum SFK 1584    
23. Anders Karlsson Spöfolket 1494    
24. Lars-Inge Persson Vrångfalls AFK 1394    
25. Sven-Olof Karlsson Spöfolket 1196    
26. Christer Nilsson Spöfolket 1096    
27. Sten Stridh Gullringens SFK 990    
28.  Petrus Meyers VKMK 986    
29. Leif Petersson Nässjö SFK 928    
30. Christer Sjöqvist Habo SFK 782    
           
           
  ÄLDRE HERRVETERAN      
1. Arne Andersson VKMK 3446    
2. Dennis Ankarberg Vrångfalls AFK 3228    
3. Stig Dolk Eksjö FK 2784    
4. Mats Johansson Stångådalens SFK 2780    
5. Knut Linnander Ingelstad 2682    
6. Ove Edman Höglandsfiskarna 2418    
7. Rolf Carlsson Nässjö SFK 2402    
8. Våge Vibeck Ingelstad 2270    
9. Berno Florin Habo SFK 2170    
10. Elvir Nilsson Eksjö FK 1894    
11. Kent Sevén Eksjö FK 1866    
12. Knut -Erik Wallertz Ingelstad 1836    
13. Ingemar Andersson Forserum SFK 1282    
14. Bernt Bernhardsson Tenhult SFK 1256    
15. Bo Hillström Vrångfalls AFK 1226    
16. Bengt-Åke Evaldsson Spöfolket 1170 58st  
17. Mats Olsson Spöfolket 1170 33st  
18. Rolf Näsström Forserum SFK 988    
19. Arne Johansson Tenhult SFK 358    
           
           
  YNGRE HERRJUNIOR        
1. Adam Rydholm Eksjö FK 2226    
2. William Klasson Rydh Höglandsfiskarna 784    
           
           
  DAMVETERAN        
1. Britt Bloom Tenhult SFK 1884    
2. Daisy Ankarberg Vrångfalls AFK 1648    
3. Lilian Johansson Forserum SFK 1198    
4. Maggan Strid Gullringens SFK 754    
           
           
  ÄLDRE DAMVETERAN        
1. Karin Olofsson Eksjö FK 782    
2. Astrid Persson Aneby SFK 778    
           
           
  ÄLDRE DAMJUNIOR        
1. Katherine Olsson Forserum SFK 2404    
           
           
  KNATTE        
1. Linus Stark   266    
2. Ludvig Stark   174    
           
           
SMÅLANDSMÄSTARE INDIVIDUELLT 2015 INTECKNING I VANDRINGSPRIS
           
  Göran Larsson Forserum SFK 6740    
           
SMÅLANDSMÄSTARE LAG 2015 INTECKNING I VANDRINGSPRIS  
           
  Forserum SFK        
  Göran Larsson 6740      
  Glenn Juthe Svensson 4312      
  Henrik Björkman 3732      
  Andreas Johansson 3716      
    18500